top of page

Grupo de Análise de Mercado

Público·31 membros

(Гледајте во живо) Македонија до 21 Грузија до 21 во живо 16/11/2023


Македонија до 21 Грузија до 21 гледајте во живо 16 ноември 2023 8.3.2016 — Контролниот натпревар меѓу младите селекции на Македонија и Црна Гора за ...


Брестовац: Имаме играчи кои можат секого да заменат во Македонија – Грузија ВО ЖИВО на 24Ракомет ТВ (ЛИНК). 24 Ракомет Репрезентацијата на Македонија дојде до победа од 25:21 на првата контрола против Грузија ... Сител - 25. 2019Во рамките на ЕХФ неделата машката ракометна репрезентација на Македонија денеска и утре ќе тестира со Грузија Вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ најдобрата машка ракометна репрезентација на Македонија ќе го одигра првиот од двата предвидени... 2019Машката сениорска репрезентација ќе одигра два пријателски натпревари со Грузија како дел од подготовките за настап на Европското првенство во јануари. За Грузија, пак во тој период, ќе следува претквалификациска фаза за СП 2021 и за ЕП 2022, па за... 2019Македонската ракометна репрезентација денеска и утре има пријателски двомеч против селекцијата на Грузија, селекторот Брестовац ги одреди ракометарите со кои ќе ги игра овие мечеви. Ова е трет позитивен резултат за подмладениот тим на селекторот Данило Брестовац, по победата над... 2019После двете средби одиграни во Турција против домаќинот и Италија денеска репрезентацијата на Македонија со засилен состав во кој се и поискусните интернационалци ќе го одигра првиот од два дуели против селекцијата на Грузија. 2019Македонската ракометна репрезентација вечерва го игра првиот од двата пријателски дуели против соодветната селекција на Грузија. По настапите во Турција и победата над домаќинот и ремито со Италија, нашите ракометари во Скопје ги продолжуваат... mk - 24. 2019Сениорската репрезентација на Македонија е побогата за еден ракометар за дуелите со Грузија, затоа што селекторот Данило Брестовац се реши да му даде шанса на едно име од домашното првенство. 2019Македонската ракометна репрезентација ги доби интернационалните засилувања и почна со работа во Скопје, за следните два пријателски натпревари во рамки на ЕХФ-неделата. Подмладената А-селекција одигра два натпревари во Ешкишехир, каде се соочи со... 2019По враќањето на машката сениорска репрезентација од Турција, беше одржан тренинг во комплетен состав со сите ракометари што беа на списокот на Данило Брестовац. На местото на повредениот Милан Лазаревски, Брестовац го повика пивотменот на Пролет,... Македонската репрезентација до 21 година ги дозна Македонската фудбалска репрезентација до 21 година за противници во Ц-групата ќе ги има селекциите на Холандија, Шведска, Грузија, Молдавија и Гибралтар во ... Gol. mk - 25. 2019Борко Ристовски како најискусен блескаше во дресот на Македонија и со вкупно 15 одбрани беше најдобар на теренот, во триумфот над Грузија во рамки на ЕХФ-неделата. По натпреварот, чуварот на мрежата истакна дека триумфот радува, а овие мечеви се за... РК Металург - 25. 2019Македонија ја совлада Грузија во првиот од двата пријателски натпревари меѓу овие две репрезентација. Нашите репрезентативци славеа со резултат 25:21 (12:12), разлика направена во самиот финиш на средбата. 2019Македонија ја положи првата генералка на домашен терен и славеше над Грузија, а селекторот Данило Брестовац беше задоволен од изданието на младите играчи и новиот нивен триумф ов оваа ЕХФ-недела. ФФМ - Фудбалска Федерација на Македонија Македонија до 21 ги стартува подготовките за Грузија и Австрија. Хамза Рамани: Време е да се вратиме на победите и добрите игри ... 2019Денеска, со почеток во 20 часот во СА “Борис Трајковски“, ќе се одигра првата од двете пријателски средби меѓу ракометните селекции на Македонија и на Грузија. Интересно, во составите на двете репрезентации ќе има ракометари на Металург, кои ќе се... 2019Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, одбра 19 ракометари за првиот пријателски дуел со Грузија. По триумфот на Турција и ремито со Италија, нашата селекција во најсилен состав ќе оди на победа против... 2019Селекторот Данило Брестовац ги враќа најискусните ракометари во составот на националниот тим за вечерашниот пријателски натпревар со Грузија (20 часот) во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, во рамките од ЕХФ неделата. 2019По двата контролни натпревари со селекциите на Турција и на Италија во кои подмладената ракометна репрезентација на Македонија оствари по една победа (26-23 со Турција) и реми (26-26 со Италија), денеска (20 ч., пренос на Телма) и утре (16 ч. 2019Вечерва од 20 часот во „Јане Сандански“ во Скопје ни гостува Грузија, а селекторот Данило Брестовац вклучи во составот и дел од најдобрите наши... СуперСпорт - 25. 2019Македонската ракометна репрезентација вечерва од 20 часот игра против Грузија, а селекторот Данило Брестовац избра 19 ракометари, кои ќе добијат минутажа во дуелот против нашиот следен противник. 2019Првиот натпревар пред домашната публика во ЕХФ неделата, машката ракометна репрезентација го игра вечерва, 20 часот, во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје кога ја пречекува Грузија. Селекторот Данило Брестовац за разлика од претходните два пријателски... 2019Поранешниот селектор на Македонија и тренер на Вардар, Драган Ѓукиќ е одново во Скопје, но сега со нова функција која ја има во репрезентацијата на Грузија. Ѓукиќ работи како советник на Ракометната федерација на Грузија и е дел од стручниот штаб на... Курир - 25. 2019Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, ќе излезе со комбиниран состав за пријателскиот дуел со Грузија. Вечерашниот пријателски натпревар со Грузија (20 часот) во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје е во рамките... 24 Ракомет - 24. 2019Македонската машка репрезентација во комплетен состав го одработија претпоследниот тренинг пред дуелите со Грузија во Скопје. Селекторот Данило Брестовац има на располагање 22 ракометари, меѓу кои и новото име од Пролет – Михаил Аларов. Екипа - 24. Дел од искусните ракометари кои не беа дел од мечевите против... 2019Македонската ракометна репрезентација вечерва (20 часот, СЦ „Борис Трајковски“) ќе го игра третиот натпревар во оваа ЕХФ-седмица, прв на домашен терен против селекцијата на Грузија. Селекторот Брестовац во претходните денови експериментираше со... 2019Македонската ракометна репрезентација како голем фаворит влегува во пријателскиот двомеч со Грузија, вечерва во 20 часот и утре во 16. Селекторот Данило Брестовац одбра 19 ракометари кои планира да ги ротира со, релативно, рамномерна минутажа во... 2019Мaкедонските рaкометaри забележаа втора победа во оваа пријателска ЕХФ-недела, иако, многу потешка од што се очекуваше против селекција како Грузија. Со Кире Лазаров на клупата, нашите репрезентативци славеа со 25-21, покажувајќи, сепак, дека се... SportSport - 25. 2019Втората победа во третиот пријателски натпревар во ЕХФ неделата, машката ракометна репрезентација ја забележа вечерва против Грузија 25:21 (12:12) во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје. Со еден поинаков стартен состав Данило Брестовац го отвори дуелот... Sport M - 25. 2019Македонската ракометна репрезентација, и со подмладен состав, ја совлада Грузија со 25:21 во првиот од двата дуела во рамките на ЕХФ неделата. Капитенот Кирил Лазаров не играше воопшто, Манасков и Талески имаа лимитирана минутажа, па селекторот... 2019Репрезентациите на Македонија и Грузија имаат нерешени 12:12 после првите 30 минути на првиот од двата контролни натпревари. Иако во поголемиот дел Македонија беше во предност, сепак, на одмор се заминува без водство. TopSport - 25. 2019Македонската ракометна репрезентација со 25:21 (12:12) ја победи Грузија во првиот од двата пријателски мечеви во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Гледајте ВО ЖИВО: Германија до 19 години Македонија 14.10.2023 — Победата од 1-0 во Грузија и го донесе на Северна Македонија првото учество на турнирот. [ГЛЕДАЈ ОНЛАЈН===] Во живо Македонија до 21 Холандија ... A1 WebTV - ТВ 21 Гледајте A1 WebTV онлајн - македонски ТВ канали во живо. Македонија до 21 Грузија до 21 гледајте во живо 16 Македонија до 21 Грузија до 21 гледајте во живо 16 ноември 2023 8.3.2016 — Контролниот натпревар меѓу младите селекции на Македонија и Црна Гора за ... 2019Македонската репрезентација вечерва за првпат тренираше во комплетен состав во пресрет на двомечот со селекцијата на Грузија, средби што ќе се играат утре и задутре во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје. СуперСпорт - 24. 2019Македонската ракометна репрезентација се врати од Турција, кадешто одржа два подготвителн меча, па и во Скопје беше одржан тренинг заедно со сите ракометари. Селекторот Данило Брестовац реши на местото на повредениот Милан Лазаревски да го повика... Македонија У21: Објавен списокот на фудбалери за пред 6 дена — Репрезентацијата на Македонија до 21 година во ноември ги продолжува квалификациите за пласман на ЕП 2025 во Словачка. Иван Николов: Против Грузија ќе играме максимално пред 2 дена — Младата репрезентација на Македонија до 21 година ги продолжува подготовките за претстојните два натпревари. Првиот, многу значаен, младите ... Gol.mk | Резултати и спорт – Rezultati i sport Спорт и најбрзи резултати на македонски. Sport i rezultati mk! Ова беше дуел на кој воопшто не настапи капитенот Кирил Лазаров, а... 24 Ракомет - 25. 2019Македонија го доби првиот натпревар против Грузија со 25:21, а во текот на сите 60 минути играше без капитенот Кирил Лазаров кој овој дуел го следеше од клупата. Помладите ракометари предводени од Ристовски на голот имаа солидна партија во која... Sport 1 - 25. И најслабиот натпревар е подобар од најсилниот тренинг (m) Македонската ракометна репрезентација потешко од очекувањата дојде до победа над Грузија, славевме со 25:21 по добра игра во второто полувреме. Во третиот ...


Informações

Bem-vindo ao grupo! Você pode se conectar com outros membros...